Paprastai galvojame, ką daryti? Pagalvokime, ko ne(be)daryti!
Vidas Petraitis

Vidas Petraitis – knygų autorius, verslininkas, vadovas ir bene daugiausiai patirties ir žinių turintis lektorius Lietuvoje, konsultuojantis LEAN diegimo ir taikymo klausimais.

Lean sistemos tikslas – naudojant mažesnius išteklius sukurti didesnę vertę klientui ir didinti savo konkurencinį pranašumą.

Lean esmę geriausiai nusako du pagrindiniai principai: nuolatinis tobulėjimas ir nereikalingų veiklų (nuostolių) šalinimas. Tai klientui ir įmonei vertės nekuriančių procesų eliminavimas arba mažinimas, sukuriant nuolatinio tobulėjimo kultūrą organizacijos viduje.

Neišnaudota galimybė
Visam laikui teisingai išspręstos besikartojančios problemos sutaupo daug ir įvairių įmonės išteklių.

Problema
Dažnai problemos sprendžiamos „gaisrų gesinimo“ būdu, todėl praėjus tam tikram ciklui kartojasi. PDCA padeda problemas spręsti iš esmės, kad jos nesikartotų. Yra sakoma „sėkmės matas yra ne tai , kokias sudėtingas problemas jūs sprendžiate, bet ar jos jau buvo spręstos pernai“.

Įrankis
PDCA (PLan Do Control Act) – planuok, daryk, tikrink, veik. Tai vienas iš pagrindinių Lean įrankių. Problemos identifikavimas – tai yra specifinis įrankis, reikalaujantis žinių, nuoseklumo. Dažnai skubame iš karto imtis veiksmų, nes nėra laiko, o PDCA reikalauja viską daryti iš eilės ir apgalvojant.

Šis įrankis ir teisingas jo naudojimas leis optimizuoti įmonės procesus ir ilguoju laikotarpiu pasiekti geresnių rezultatų, su mažesniais ištekliais.

Sėkmės matas yra ne tai, kokias sudėtingas problemas jūs sprendžiate, bet ar jos jau buvo spręstos pernai.

Slide REGISTRACIJA UŽSAKYTI 49 EUR Įrašas jau netrukus + PVM Šiuo metu galite užsakyti visos konferencijos vaizdo įrašą už specialią kainą. Visą informaciją, kaip peržiūrėti įrašą gausite el. paštu. Konferencijos kaina - 75 €. Užsakant įrašą šiandien: Registracija į konferenciją jau baigta.